Felieton z zawodów
II Memorial im. Tadeusza Wasińskiego w Tenisie Stołowym klubów Abstynenta SIERPC 2017
Z WIEDZĄ SKUTECZNIE W PRZYSZŁOŚĆ
Projekt Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2015 zakończony
NIE MARTW SIĘ BĄDŹ SZCZĘŚLIWY
Fundacja Strefa Trzeźwych Myśli zaprasza

W dniach 4-5 2017 listopada Ostrowskie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „RODZINA” i Mazowiecki Związek Stowarzyszeń Abstynenckich w Gminnym Ośrodku Sportu w Wąsewie zorganizowali III Otwarte Mistrzostwa Woj. Mazowieckiego w tenisie stołowym Stowarzyszeń i klubów Abstynenckich. Turniej pod Patronatem Marszałka Mazowsza, na zawody przybyli członkowie z 19 stowarzyszeń między innymi z Radomia, Łodzi, Sierpca, Przasnysza, Częstochowy, Tomaszowa Mazowieckiego, Stowarzyszenia z W-wy i okolic. Turniej był równocześnie turniejem kwalifikacyjnym do Europejskiego turnieju w Tenisie stołowym.

Pierwszego dnia rozegrano turniej indywidualny kobiet i mężczyzn.  Do turnieju zgłosiło się 18 zawodniczek, wygrała Stolarska Beata „PÓŁNOC’’ Częstochowa, 2 miejsce Milczarek Mariola BSA „RODZINA” Łódź i 3 miejsce Przybylska Beata ze QUO VADIS” Milanówek.


Wśród mężczyzn na 64 zawodników. 1 miejsce Dziubecki Tomasz z stowarzyszenia „AZYL” Tomaszów MAZ. 2- Ślusarczyk Janusz „PÓŁNOC” Częstochowa  i 3 – Obara Wojciech  „PRZYSTAŃ Sierpc.

Drugiego dnia przeprowadzono turniej drużynowy na który zgłoszono 16 drużyn męskich i 5 drużyn żeńskich. Wśród Pań wygrała drużyna „PRZYSTAŃ” Sierpc. 2 miejsce „QUO VADIS” Milanówek i 3 miejsce BSA „RODZINA” Łódź. Ponieważ w drużynie „PRZYSTAŃ” grały nie uprawnione zawodniczki drużyna ta po turnieju została zdyskwalifikowana. Ostateczna kolejność w turnieju 1 miejsce „QUO VADIS” Milanówek  2 miejsce „BSA RODZINA” Łódź  3 miejsce OSRA  „RODZINA” Ostrów MAZ.   Wśród mężczyzn 1 „PÓŁNOC” Częstochowa  2.-miejsce „PRZYSTAŃ” Sierpc 3-miejsce „ZORZA” Ursus W-wa.

Podczas wręczania nagród za turniej odbyły się jeszcze dwa miłe akcenty wręczono odznaczenia zasłużony dla ruchu Abstynenckiego na Mazowszu  dla Panów  Starosta Ostrowski Zbigniew Kamiński, Burmistrz Miasta Ostrów MAZ. Jerzy Bauer i Wójt Gminy Ostrów maz. Waldemar Brzostek. Oraz został powołany skład reprezentacji kobiet i mężczyzn do reprezentowania Mazowsza w Europejskim turnieju tenisa stołowego. W sumie w spotkaniu wzięło udział około 120 osób ze środowisk abstynenckich , którzy wspólnie  miło i ciekawie, na sportowo spędzili te dwa dni. Turniej odbył się dzięki wsparciu Starosty Ostrowskiego, Burmistrza Miasta Ostrów maz. I Wójtom Wąsewa i Ostrowi. Do spotkania za rok na IV mistrzostwach Mazowsza.

Organizatorzy

Niebieska Linia

"Niebieska Linia" to hasło, które obejmuje trzy ważne elementy systemu pomagania ofiarom przemocy w rodzinie w Polsce. Pierwszym z nich jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Jest to organizacja pozarządowa, która od 1995 roku na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działa przy Instytucie  więcej...

Krajowa Rada

 MISJĄ Krajowej Rady Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich jest: Koordynacja i wspieranie zadań Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich oraz propagowanie postaw trzeźwościowych i prorodzinnych w Polsce. Proces integracji działań klubów, a później stowarzyszeń abstynenckich, ma swoją ponad dwudziestoletnią historię. więcej...

PARPA

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych została utworzona w 1993 roku. Jest państwową jednostką budżetową podległą Ministrowi Zdrowia i działającą na mocy art.3 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Jej głównym celem działania jest więcej...

Kontakt

ul. Kraszewskiego 18
05-800 Pruszków
Mazowieckie, Polska
tel.: 022 / 728 67 09
email: zarzad@mzsa.pl
BANK BGŻ NR KONTA:
84 2030 0045 1110 0000 0277 9680

Zarząd MZSA

Bogdan Urban - prezes, Lech Lewandowski - v-ce prezes, Andrzej Sowa - v-ce prezes, Jolanta Gruszecka - skarbnik, Grażyna Jaworska - sekretarz, Renata Smoleńska-Pietrzak - członek Zarządu, Adam Drożdżyński - członek Zarządu, Kazimierz Stefankiewicz - członek Zarządu.