Felieton z zawodów
II Memorial im. Tadeusza Wasińskiego w Tenisie Stołowym klubów Abstynenta SIERPC 2017
Z WIEDZĄ SKUTECZNIE W PRZYSZŁOŚĆ
Projekt Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2015 zakończony
NIE MARTW SIĘ BĄDŹ SZCZĘŚLIWY
Fundacja Strefa Trzeźwych Myśli zaprasza

10 marca 2018 roku  w Raszyńskim Stowarzyszeniu Rodzin Abstynenckich „Arka” odbyło się spotkanie robocze Mazowieckiego Związku Stowarzyszeń Abstynenckich, w którym wzięli udział przedstawiciele Stowarzyszeń z Mazowsza.

Poruszone zostały następujące kwestie:

 1. RODO 2018 – przepisy europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać nowe rozporządzenie o ochronie danych osobowych. Od tego terminu będziemy zobowiązani do przestrzegania bardzo restrykcyjnych przepisów. Brak dostosowania się do nowych zasad skutkować będzie sankcjami a za naruszenie przepisów RODO będą grozić bardzo wysokie kary.
  W związku z powyższym, wszystkich uczestników wyjazdów, prosimy o uzupełnienie zgód, które zostaną przygotowane oraz opublikowane  na stronie MZSA w ciągu kilku najbliższych dni. Zgody należy przekazać koordynatorom wyjazdów w dniu rozpoczęcia każdego wydarzenia.
  Do każdego wyjazdu wymagane jest dołączenie oddzielnej zgody.
  Korzystając z okazji proponujemy zapoznać się z nowymi przepisami i zwracać większą uwagę na dane osobowe które przetwarzacie w swoich Stowarzyszeniach.
 2. KONKURSY MCPS
  W związku ze zmianami, które stopniowo wprowadza Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej zachęcamy do zapoznania się z konkursami, które zostały opublikowane na stronie MZSA.
  Nowe zasady wymagają od nas dodatkowych działań (m.in.: należy przygotować sprawozdanie z każdego wyjazdu, musimy pamiętać o imiennych listach uczestników biorących udział w danym wydarzeniu), ale również oferują nowe możliwości. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oraz do składania ofert – w odpowiedzi na konkursy zorganizowane przez MCSP oraz inne projekty, np. Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
 3. WYJAZDY 2018
  Przypominamy o konieczności zorganizowania noclegów, wyżywienia oraz ubezpieczenia całej grupy wyjeżdżającej na zlot, który odbędzie się na przełomie kwietnia i maja w Murzasichle.
  Dodatkowo, po każdym wyjeździe organizowanym przez MZSA konieczne jest dostarczenie następujących dokumentów:
  1. Faktura / rachunek za noclegi
  2. Kopia polisy ubezpieczeniowej całej grupy
  3. Kilka zdjęć z wyjazdu
  Jest to wymóg nałożony na nas przez MCPS, niezbędny do rozliczenia projektu.
 4. KOLEJNE SPOTKANIE ROBOCZE - termin został ustalony na 12 maja o godzinie 12.
  Adres: Mokotowskie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich AZYL, ul. Woronicza 44a, Warszawa.
  Zarządowi Raszyńskiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich ARKA serdecznie dziękujemy
  za zaproszenie, poczęstunek i miłą atmosferę.

{mediabox gallery=1|t=Spotkanie robocze MZSA z 10 marca 2018 r. - relacja|dir=/images/2018/arka}Spotkanie robocze MZSA z 10 marca 2018 r. - relacja{/mediabox}

Niebieska Linia

"Niebieska Linia" to hasło, które obejmuje trzy ważne elementy systemu pomagania ofiarom przemocy w rodzinie w Polsce. Pierwszym z nich jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Jest to organizacja pozarządowa, która od 1995 roku na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działa przy Instytucie  więcej...

Krajowa Rada

 MISJĄ Krajowej Rady Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich jest: Koordynacja i wspieranie zadań Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich oraz propagowanie postaw trzeźwościowych i prorodzinnych w Polsce. Proces integracji działań klubów, a później stowarzyszeń abstynenckich, ma swoją ponad dwudziestoletnią historię. więcej...

PARPA

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych została utworzona w 1993 roku. Jest państwową jednostką budżetową podległą Ministrowi Zdrowia i działającą na mocy art.3 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Jej głównym celem działania jest więcej...

Kontakt

ul. Kraszewskiego 18
05-800 Pruszków
Mazowieckie, Polska
tel.: 022 / 728 67 09
email: zarzad@mzsa.pl
BANK BGŻ NR KONTA:
84 2030 0045 1110 0000 0277 9680

Zarząd MZSA

Bogdan Urban - prezes, Lech Lewandowski - v-ce prezes, Andrzej Sowa - v-ce prezes, Jolanta Gruszecka - skarbnik, Grażyna Jaworska - sekretarz, Renata Smoleńska-Pietrzak - członek Zarządu, Adam Drożdżyński - członek Zarządu, Kazimierz Stefankiewicz - członek Zarządu.