Bal Sylwestrowy 2019, Sala koncertowa - Dom Kultury "Kolorowa" ul. Sosnkowskiego 16.  
50zł/osoba, 2 ciepłe posiłki, zimne przekąski, napoje, dobra muzyka.
Zapisy do 23 grudnia, decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona.
Odbiór zaproszeń siedziba Zorza Ursus, Sosnkowskiego 16, rezerwacje tel. 512 793 738.
 

Zarząd Mazowieckiego Związku Stowarzyszeń Abstynenckich oraz Zarząd Stowarzyszenia Klubu Abstynenta „PRZYSTAŃ" w Sierpcu,  zaprasza Prezesów Stowarzyszeń lub przedstawiciela z każdego Stowarzyszenia na spotkanie robocze Związku, połączone ze spotkaniem wigilijnym. Spotkanie odbędzie się w Sierpcu przy ul. Świętokrzyskiej 12 o godzinie 12:00. Członków Zarządu i  Komisji Rewizyjnej proszę o przybycie do Sierpca o godzinie 11:00.

Bardzo proszę o punktualne przybycie na spotkanie

Pruszków dnia 11.12.2018

Prezes MZSA
Bogdan Urban

 

W dniach 11-12 Sierpień 2018 roku w Powiatowej Hali Sportowej w Ostrowi mazowieckiej odbyło się pierwsze Grand Prix Mazowsza środowisk abstynenckich w tenisie stołowym o puchar Starosty Ostrowskiego. Organizatorami byli : Starostwo Ostrowskie, Mazowiecki Związek Stowarzyszeń Abstynenckich, Ostrowskie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „RODZINA”.

Zostań dawcą szpiku (komórek macierzystych z krwi obwodowej), możesz pomóc,daj siebie innym.
Zarejestruj się w DKMS -  https://www.dkms.pl
Nie musimy być tylko biernym obserwatorem, dajmy z siebie coś Kaziowi... wiarę że nie jest sam, nadzieję że zwiększa się jego szansa z każdą rejestracją!
Działajmy i rejestrujmy się! Niech nas będzie jak najwięcej.

 

LISTOPAD
17 (sobota) - Profilaktyczny Koncert pamięci Andrzeja Nagiela
25-26 – duża konferencja BROK

GRUDZIEŃ
(sobota) – spotkanie opłatkowe MZSA w Sierpcu

UWAGA!!!

ZARZĄD MAZOWIECKIEGO ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ ABSTYNENCKICH PRZYPOMINA O KONIECZNOŚCI WPŁAT SKŁADEK CZŁONKOWSKICH ORAZ AKREDYTACJI ZA ZLOT "TATRY 2018" W NIEPRZEKRACZALNYM TERMINIE 31 MARZEC 2018. PONIŻEJ DO POBRANIA LISTY UCZESTNIKÓW WSZYSTKICH TEGOROCZNYCH WYJAZDÓW REALIZOWANYCH WE WSPÓŁPRACY Z MAZOWIECKIM CENTRUM POLITYKI SPOŁECZNEJ. LISTY UCZESTNIKÓW NA KTÓRYCH SĄ UMIESZCZONE DZIECI DO LAT OSIEMNASTU, ZGŁOSZENIE PODPISUJĄ RODZICE LUB PRAWNI OPIEKUNOWIE.

ZARZĄD MZSA

Listy do pobrania:

lista karłowice
lista sieraków
lista tatry
lista toruń
lista władysławowo

 

10 marca 2018 roku  w Raszyńskim Stowarzyszeniu Rodzin Abstynenckich „Arka” odbyło się spotkanie robocze Mazowieckiego Związku Stowarzyszeń Abstynenckich, w którym wzięli udział przedstawiciele Stowarzyszeń z Mazowsza.

Poruszone zostały następujące kwestie:

Mamy za sobą Grand Prix Mazowsza w tenisie stołowym, który został zorganizowany przez Przasnyskie Stowarzyszenie Trzeźwościowe Rodzin Abstynenckich ORLIK w ubiegłą niedzielę, pod egidą Mazowieckiego Związku Stowarzyszeń Abstynenckich. Mieliśmy przyjemność gościć 36 uczestników – 30 mężczyzn i 6 kobiet. Byli to przedstawiciele 11 Stowarzyszeń z Mazowsza oraz z Łodzi.

Turniej otworzył Burmistrz Miasta Przasnysz – Pan Waldemar Trochimiuk oraz Prezes PSTRA ORLIK, Krzysztof Żmijewski. Mieliśmy okazję również gościć dwóch członków Zarządu Mazowieckiego Związku Stowarzyszeń Abstynenckich, Adama Drożdzyńskiego oraz Katarzynę Fidelus.

Z ks. Piotrem ADAMUSEM CRL, proboszczem parafii w podkrakowskim Kamieniu i certyfikowanym terapeutą uzależnień, rozmawia Magdalena STOKŁOSA.

Magdalena Stokłosa: W jaki sposób osoba duchowna powinna podchodzić do problemu uzależnienia?

Ks. Piotr Adamus:Przede wszystkim z wyrozumiałością. Ksiądz nie może patrzeć na uzależnionego wyłącznie jako na grzesznika, którego należy potępiać. Musi dostrzec w nim osobę, która boryka się z chorobą, i która potrzebuje pomocy. Bardzo często zdarza się, że księża postrzegają problem alkoholowy właśnie wyłącznie przez pryzmat grzechu. W wielu przypadkach wynika to z przekonań wyniesionych z domu, często też z niewiedzy. Są kapłani, którzy nie mają pojęcia o chorobie alkoholowej, bo nigdy się z nią nie zetknęli. A ich postawa w tym względzie może przynieść dobre rezultaty albo zniechęcić do szukania pomocy u księdza.

Złamanie abstynencji nie musi być związane z procesem nawrotu rozumianym jako powrót do sposobu myślenia, odczuwania i zachowań typowych dla okresu picia alkoholu czy zażywania narkotyków.

Programy zapobiegania nawrotom na ogół koncentrują się na identyfikowaniu sygnałów ostrzegawczych oraz planowaniu działań, które należy podjąć, gdy te sygnały wystąpią. Sygnały ostrzegawcze są efektem zmian w myśleniu, zachowaniu i odczuwaniu, które pchają osobę uzależnioną z powrotem do starego stylu życia. Zazwyczaj tzw. wpadki są właśnie efektem tych zmian. Osoba uzależniona, nie będąc świadoma stopniowego odchodzenia od zasad trzeźwości, postrzega wpadkę jako coś, co zdarzyło się nagle i niespodziewanie, poza jej możliwością wpływu. Dzięki przygotowaniu na tego rodzaju sytuacje może zyskać większą kontrolę nad sobą i ograniczyć ryzyko ich wystąpienia.

Koleżanki i Koledzy

Rozpoczynamy 2018 rok, przed nami kolejne działania  i projekty do realizacji. W roku bieżącym Zarząd Mazowieckiego Związku Stowarzyszeń Abstynenckich planuje następujące działania w które zaangażuje się mam nadzieję większa ilość osób które będą realizowały nasze zamierzenia.
Planowane działania i terminy które są już znane.
Wyjazdy integracyjne
Murzasichle - wyjazd 27.04.2018 w godzinach nocnych, powrót 04.05.2018 rano
Władysławowo- wyjazd 13.06.2018 w godzinach nocnych, powrót 17.06.2018 rano
Karłowice - wyjazd 17.07.2018 w godzinach nocnych, powrót 22.07.2018 rano
Toruń -  wyjazd 25.08.2018 rano, powrót 27.08.2018 rano
Charcice- pierwszy lub drugi weekend września, na dziś nie mamy wiedzy o terminie

Niebieska Linia

"Niebieska Linia" to hasło, które obejmuje trzy ważne elementy systemu pomagania ofiarom przemocy w rodzinie w Polsce. Pierwszym z nich jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Jest to organizacja pozarządowa, która od 1995 roku na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działa przy Instytucie  więcej...

Krajowa Rada

 MISJĄ Krajowej Rady Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich jest: Koordynacja i wspieranie zadań Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich oraz propagowanie postaw trzeźwościowych i prorodzinnych w Polsce. Proces integracji działań klubów, a później stowarzyszeń abstynenckich, ma swoją ponad dwudziestoletnią historię. więcej...

PARPA

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych została utworzona w 1993 roku. Jest państwową jednostką budżetową podległą Ministrowi Zdrowia i działającą na mocy art.3 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Jej głównym celem działania jest więcej...

Kontakt

ul. Kraszewskiego 18
05-800 Pruszków
Mazowieckie, Polska
tel.: 022 / 728 67 09
email: zarzad@mzsa.pl
BANK BGŻ NR KONTA:
84 2030 0045 1110 0000 0277 9680

Zarząd MZSA

Bogdan Urban - prezes, Lech Lewandowski - v-ce prezes, Andrzej Sowa - v-ce prezes, Jolanta Gruszecka - skarbnik, Grażyna Jaworska - sekretarz, Renata Smoleńska-Pietrzak - członek Zarządu, Adam Drożdżyński - członek Zarządu, Kazimierz Stefankiewicz - członek Zarządu.