Gminno-Miejskie spotkanie Miejskiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich „RODZINA” dla Dzieci
Spektakl, zabawy i paczki ze słodyczami - takie atrakcje dla dzieci przygotowało w minioną niedzielę stowarzyszenie "Rodzina"

W dniu 18.08.2012 r. w Radomiu odbyło się VIII robocze spotkanie przedstawicieli Stowarzyszeń   Mazowieckiego Związku Stowarzyszeń Abstynenckich. Tym razem gościł nas Klub Abstynentów Wzajemnej Pomocy "Victoria".
Na spotkanie przybyli prezesi i osoby reprezentujące 14 stowarzyszeń.

11 listopada 2012 roku w Okęckiej Sali Widowiskowej odbył się z okazji drugiej rocznicy śmierci, koncert poświęcony pamięci Andrzeja Nagiela - wieloletniego działacza ruchu abstynenckiego, prezesa Mazowieckiego Związku Stowarzyszeń Abstynenckich i Polskiej Rady Ruchu Abstynenckiego.

III Turniej Piłki Nożnej Ulicznej Pamięci Macieja Kozłowskiego - S.K.R.A. "Serce" jako organizator.
Turniej odbył się na parkingu przed Urzędem Dzielnicy Włochy Miasta Stołecznego Warszawy w dniu 22 września. W turnieju wzięło udział 8 drużyn:

W dniach 13-15 października 2012 roku odbyła się konferencja Stowarzyszeń Abstynenckich w Ryni nad Zalewem Zegrzyńskim. W spotkaniu uczestniczyło stu przedstawicieli ruchu abstynenckiego z całego kraju w tym piętnastu przedstawicieli Mazowieckiego Związku Stowarzyszeń Abstynenckich. Konferencję otworzyli organizatorzy, Dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Krzysztof Brzózka oraz Przewodniczący Krajowej Rady Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich Sylwester Staniszewski.

W dniu 15.09.2012 r. odbył się w Parku Szczęśliwickim X Integracyjny Piknik Rodzinny. Warszawskie Stowarzyszenie Abstynenckie Krokus uczestniczyło pierwszy raz w takiej imprezie. Wystawiliśmy swoje stoisko. Promowaliśmy "Zdrowy styl życia". Udzielaliśmy informacji na temat choroby alkoholowej. Dysponowaliśmy materiałami informacyjno edukacyjnymi, w które zaopatrzyła nas PARPA i MCPS, mieliśmy też gadżety dla dzieci i dorosłych. Nasz kolega Mirek przygotował pyszny smalec i ogórki małosolne, kanapki cieszyły się dużym powodzeniem. Wiele osób odwiedziło nasze stoisko.

W dniu 28.07.2012 r. w Gostyninie odbyło się VII robocze spotkanie Prezesów Mazowieckiego Związku Stowarzyszeń Abstynenckich. Zostało zorganizowane w jednej z sal w siedzibie Stowarzyszenia R.K.A " Przystań Życia".
Na spotkanie przybyli prezesi i osoby reprezentujące 7 stowarzyszeń.
Otwarcia dokonał prezes Stowarzyszenia Rodzinny Klub Abstynenta "Przystań Życia" Jacek Tomczak. Powitał wszystkich przybyłych gości oraz prezesa MZSA – Bogdana Urbana. Przedstawił swój zarząd oraz członków, złożył życzenia dla Rysia Kani z okazji 81 urodzin a kwiaty i upominek przekazał na ręce Bogdana .

  • 20 maja 2012 - piknik “Wolski korowód”
  • Warszawa Wola, Park Sowińskiego, ul. Elekcyjna 17
  • organizator Urząd Dzielnicy Wola

W niedzielę 20 maja w Parku im. gen. J. Sowińskiego przy ul. Elekcyjnej 17 odbył się piknik pt. "Wolski Korowód – przegląd ofert pomocowych publicznych i pozarządowych" – Tego dnia wiele instytucji publicznych, i rozmaitych organizacji, w tym S.K.R.A. “Serce”, mogło zaoferować swoją pomoc gościom imprezy.W programie pikniku znalazły się specjalistyczne porady, konsultacje, konkursy z nagrodami i loterie fantowe, jak też integracyjne zabawy dla całych rodzin. Na zakończenie imprezy w amfiteatrze wystąpił zespół “Żuki”.

Reprezentacja Polski Bezdomnych i drużyna Przyjaciół Maćka Kozłowskiego rozegrała 9 lipca mecz towarzyski, w którym wzięli udział członkowie S.K.R.A. "Serce" - Dariusz Żak i Waldemar Kropielnicki. Wymienione drużyny regularnie występują w organizowanym przez nasze stowarzyszenie Turnieju Pamięci Maćka Kozłowskiego.

W piękną sobotę 19 maja 2012 r. w lokalu Brwinowskiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich „Szansa” odbyło się comiesięczne spotkanie prezesów i przedstawicieli stowarzyszeń mazowieckich. Zaproszenie na to spotkanie przyjął zastępca burmistrza gminy Brwinów p. Jacek Janowski, dyrektor ŚOPS p. Joanna Dzierzba, a w zastępstwie p. Agnieszki Olejniczak przewodniczącej gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przybyła p. Olga Jastrzębska. W spotkaniu uczestniczyli oczywiście Bogdan Urban - prezes Maz. Związku Stowarzyszeń Abstynenckich oraz Ryszard Kania-Sekretarz. Jak co miesiąc poruszane były ważne tematy dotyczące ruchu trzeźwościowego na Mazowszu.

Niebieska Linia

"Niebieska Linia" to hasło, które obejmuje trzy ważne elementy systemu pomagania ofiarom przemocy w rodzinie w Polsce. Pierwszym z nich jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Jest to organizacja pozarządowa, która od 1995 roku na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działa przy Instytucie  więcej...

Krajowa Rada

 MISJĄ Krajowej Rady Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich jest: Koordynacja i wspieranie zadań Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich oraz propagowanie postaw trzeźwościowych i prorodzinnych w Polsce. Proces integracji działań klubów, a później stowarzyszeń abstynenckich, ma swoją ponad dwudziestoletnią historię. więcej...

PARPA

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych została utworzona w 1993 roku. Jest państwową jednostką budżetową podległą Ministrowi Zdrowia i działającą na mocy art.3 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Jej głównym celem działania jest więcej...

Zarząd MZSA

Prezes – Bogdan Urban. Zastępcy Prezesa – Andrzej Sowa, Paweł Śledziewski. Sekretarz – Grażyna Jaworska. Skarbnik – Jolanta Maciąg. Członkowie Zarządu – Joanna Kominek, Przemysław Stelmaszczyk, Adam Drożdżyński. Komisja Rewizyjna – przewodniczący – Zenon Kwiatkowski, członkowie – Joanna Dzięgielewska, Jan Kazubski.