Zarząd MZSA informuje koleżanki i kolegów o ustaleniach dotyczących wyjazdów integracyjno-rehabilitacyjnych w bieżącym roku. Wyjazdy odbędą się do następujących miejsc w kraju.
- Murzasichle - Małe Ciche - koordynator Bogdan Urban tel. 501 444 136, zostały ustalone przejazdy autokarów w trakcie trwania zlotu „TATRY 2022” , termin wyjazdów zostanie podany w trakcie trwania zlotu.
Autobus nr 2 – Bukowina termy
Autobus nr 3 - Zakopane
Autobus nr 4 – Dolina Chochołowska
Autobus nr 5 – Morskie Oko
Autobus nr 6 – Dolina Kościeliska
Autobus nr 7 – Słowacja Bielańska Jaskinia (proszę pamiętać że na Słowacji obowiązuje euro) - Władysławowo - koordynator Andrzej Sowa tel. 694 632 453
- Karłowice - koordynator Joanna Dzięgielewska tel. 600 370 556
- Toruń - koordynator Jan Kazubski tel. 514 446 311
- Sieraków - koordynator Grażyna Jaworska tel. 501 441 729
Poniżej do pobrania listy uczestników zlotów. Bardzo proszę o wypełnienie list i dostarczenie ich koordynatorom.
Karłowice Murzasichle Sieraków Toruń Władysławowo
W Fundacji Aktywizacja pomagamy osobom z niepełnosprawnościami w podnoszeniu ich kwalifikacji oraz kompetencji społeczno-zawodowych, w znalezieniu pracy lub jej zmianie, a pracodawcom oferujemy doradztwo w obszarze zatrudniania osób z niepełnosprawnościami, szkolenia i pośrednictwo pracy.
Celem realizowanych przez nas działań jest usamodzielnienie i poprawa jakości życia osób z niepełnosprawnościami, poprzez zintegrowane działania aktywizacyjne, zmianę postaw otoczenia oraz wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Masz orzeczenie o niepełnosprawności? Myślisz o zmianie w życiu zawodowym? Napisz/ zadzwoń do nas! Skontaktujemy się z Tobą.
Ulotka do pobrania .pdf
Tel. +48 511 944 159
Tel. +48 789 204 167
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.aktywizacja.org.pl/aktualnosci/
Warszawa ul. Chałubińskiego 9/9A (wejście od ul. Nowogrodzkiej)
Zestawienie uwag do projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025 Konsultacje Publiczne
BARDZO WAŻNE!!! Kogo dotyczy obowiązek informowania ZUS o zawarciu umowy o dzieło? Ciebie, jeśli jesteś płatnikiem składek lub osobą fizyczną i zlecasz wykonanie dzieła (zawierasz z wykonawcą dzieła umowę) od 1 stycznia 2021 r.
Informuje koleżanki i kolegów, że Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych opublikowała nowe Rekomendacje do realizowania i finansowania gminnych programów profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w 2021 roku.
Rekomendacje są szczególnie ważnym dokumentem w dobie pandemii i obostrzeń społecznych wynikających z zagrożenia Covidem-19.
Prezes MZSA Bogdan Urban
W Instytucie Psychiatrii i Neurologii, na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, stworzono aplikację telefoniczną mWSPARCIE skierowaną do pacjentów placówek leczenia uzależnienia od alkoholu po podstawowym etapie terapii.
Aplikacja zawiera cztery komponenty: kalendarz służący monitorowaniu abstynencji, dzienniczek służący monitorowaniu i radzeniu sobie z pragnieniem picia, zindywidualizowany przez użytkownika ekran z własnymi powodami zdrowienia służący wzmacnianiu motywacji do utrzymywania abstynencji oraz możliwość wprowadzenia krótkiej listy kontaktów służąca łatwiejszemu uzyskaniu wsparcia w sytuacjach kryzysowych.

Szanowni Państwo, mając na uwadze sytuację jaka obecnie dotyka wszystkich, zarządy i członkowie mazowieckich Stowarzyszeń przygotowali bazę kontaktów telefonicznych dzięki którym można uzyskać wsparcie i pomoc w sytuacjach związanych z problemami alkoholowymi. Stowarzyszenia zawiesiły swoje działania rehabilitacyjne, grupy wsparcia i inne formy swojej aktywności. W związku z tą sytuacją musimy wszyscy zmienić swoje podejście do kontaktowania się między sobą i w maksymalnie możliwy sposób wykorzystać kontaktowanie się przy pomocy telefonu. Mam nadzieję że ten sposób pracy pomoże tym którzy szukają pomocy i wsparcia. Zachęcam do korzystania z tej oferty.
Prezes MZSA
Bogdan Urban
Koleżanki i koledzy w tych trudnych czasach zdarzają się również miłe chwile. Chciałbym się z wami podzielić tą wiadomością. Realizatorzy projektu „Wspólnie znaczy lepiej” w latach 2018-2019 otrzymali dyplom gratulacyjny od dyrekcji Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Chciałbym podziękować serdecznie wszystkim którzy byli zaangażowani w ten projekt. Zespołowi ekspertów którzy tworzyli standardy pracy związków wojewódzkich, ekipie konsultantów którzy byli uczestnikami szkoleń a także wykładowcom. Szczególne podziękowania składam koledze Włodzimierzowi Ziółkowskiemu oraz koledze Władysławowi Kelerowi za największy wkład pracy w powstanie i realizację tego projektu.
Koordynator projektu
Bogdan Urban
Szkolenia dla osób zajmujących się profilaktyką uzależnień, zloty abstynentów czy konferencje dotyczące rozwiązywania problemów alkoholowych – to część działań, które będą wspólnie podejmowane przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej i Mazowiecki Związek Stowarzyszeń Abstynenckich. Podpisane wczoraj porozumienie wyznacza nowy etap w wieloletniej współpracy.
Informujemy, ze od 1 stycznia 2020 r. każdy podatnik i płatnik (w tym stowarzyszenia) oraz każda osoba fizyczna będzie zobowiązana do dokonywania przelewów z tytułu podatków PIT, CIT i VAT na swój indywidualny mikrorachunek - zamiast (jak dotychczas) na rachunki bankowe właściwego Urzędu Skarbowego.
Obecne rachunki bankowe urzędów skarbowych będą aktywne tylko do końca 2019 r. Po tym terminie wszelkie przelewy do US (również te dotyczące 2019 r., ale realizowane już w 2020 r.) będzie należało dokonywać na mikrorachunek.
Numer mikrorachunku można wygenerować na stronie Generator mikrorachunku podatkowego
Więcej informacji i potrzebne instrukcje można znaleźć na stronie Ministerstwa Finansów